Nepal potrzebuje naszej pomocy

 

Ostatni czas pandemii i powolnego wracania do normalności jest trudny dla nas wszystkich. Są jednak na świecie miejsca, gdzie sytuacja stała się dla wielu ludzi wręcz tragiczna i niebezpieczna pod względem zdrowotnym. Jednym z takich miejsc jest Nepal. Jak informuje Aleksandra Kurnicka prowadząca misję humanitarną w tym kraju – w ostatnich dniach granicę Nepalu przekroczyło kilkadziesiąt tysięcy migrantów z Indii. Już to stanowi duże zagrożenie epidemiczne. Sytuację komplikuje fakt, że opieka medyczna jest odpłatna, co czyni ją praktycznie niedostępną dla mniej zamożnych. Ponadto Nepalczykom brakuje zapasów jedzenia czy pieniędzy na jego zakup – do wielu domów zagląda więc głód. Misja humanitarna chce podjąć bardzo konkretne kroki, aby w tej sytuacji pomóc najbiedniejszym poprzez dystrybuowanie pakietów żywnościowo-higienicznych zawierających po 20 kg ryżu, sól, soczewicę, olej i mydło. Koszt takiego pakietu to 100 zł.

 

 

Odbieramy w naszej redakcji czasami telefony i maile z pytaniem, czy w obecnej sytuacji jest potrzebna jakaś pomoc dla misji. Tak, jest potrzebna!
Jeśli ktoś mógłby wspomóc zakup pakietu dla misji humanitarnej w Nepalu, prosimy o wpłaty na konto:

Prokura Misyjna Misjonarzy Oblatów
ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań
18 1020 4027 0000 1202 0031 7198
W tytule przelewu prosimy wpisać “Nepal 2020”

Akcję można wesprzeć także na portalu Misyjne.pl: Akcja Nepal: pakiety żywnościowo-higieniczne

Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na pomoc najbiedniejszym!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Misja Szkoła –  marek.hamny@misyjnedrogi.pl, tel. 61 839 91 44.
W Nepalu, w Pahrping, w ramach projektu Misja Szkoła opiekujemy się 25-ma dziećmi, zapewniając im możliwość nauki, ciepły posiłek i opiekę medyczną. Więcej o placówce w Pharping przeczytasz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *